среда, 27 августа 2008 г.

герой

Довго вагався до якої категорії віднести цей пост, та як бачите потрапив він саме сюди.. Ця історія мала місце бути насправді, про неї багато писали в газетах, знімали документальне відео, з незмінною зацікавленістю тріпали про неї на форумах. Не полінуйтеся дочитати її до кінця, можу запевнити, не пошкодуєте. Далі на мові оригіналу:




Був такий мужик з великої букви, на ім'я Марвін Джон Химейер (1.jpg

Працював він зварювальником, лагодив автомобільні глушники в містечку Гранбі, штат Колорадо. Містечко мікроскопічне, 2200 жителів. Майстерня там у нього була, з магазином. Як я зрозумів, земельна ділянка під цією майстернею він офіційно викупив за досить пристойні бабки на аукціоні (щось порядка $15 000, для цього він продав свою долю у великому автосервісі в Денвері).

Гранбі, штат Колорадо (2.jpg

Ще, як хобі, він будував снігоходи і взимку катав на них по околицях Гранбі молодожонів. Як на лімузині. У нього навіть була відповідна ліцензія (ніколи не підозрював, що таку діяльність взагалі можна ліцензувати). На мій погляд, дядько був досить добродушний і вкрай прикольний. Втім, "While many people described Heemeyer as а likeable guy, others said he was not someone to cross." Відслужив свого часу у ВПС, аеродромним техніком, і з тих пір стабільно працював по інженерно-технічній частині. Дожив до п'ятдесяти двох років, не одружений (якась там сумна любовна історія у нього свого часу скоїлася).
П'ятдесятидворічний зварювальник Химейер встиг прожити в Гранбі декілька років, починяя автомобільні глушники. Його маленька майстерня тісно примикала до цементного заводу Mountain Park. До незадоволеності Химейера і інших сусідів заводу, Mountain Park вирішив розширюватися, вимушуючи їх продавати свої земельні ділянки.

Рано чи пізно здалися всі сусіди заводу, але не Химейер.
Його землю фабриканти так і не змогли придбати, хоча намагалися зробити це всіма правдами і неправдою. Загалом, зневірившись культурно вирішити питання, мужика стали труїти. Оскільки всі землі довкола майстровою вже приналежали заводу, йому перекрили всі комунікації і під'їзд до будинку. Марвін вирішив прокласти іншу дорогу, і навіть купив для цього списаний бульдозер "Komatsu D355A-3" відновивши на нім двигун в своїй майстерні. (3.jpg

Міська адміністрація відмовила в дозволі на прокладку нової дороги. У банці чіплялися до оформлення іпотечного кредиту і погрозили відібрати будинок.
Химейер намагався відновити справедливість, подавши до суду на Mountain Park, але судову тяжбу програв.

Кілька разів наїхала податкова по податках з роздрібної торгівлі, пожежна інспекція, санэпиднадзор, останній виписав штраф на $ 2500 за феєричне "Junk cars on the property and not being hooked up to the sewer line" (загалом в його майстерні «знаходився резервуар, що не відповідає санітарним нормам».), нагадаю, йшлося про авторемонтну майстерню. Підключитися до каналізації Марвін не міг, оскільки земля, по якій слід було прокопувати канаву, теж належала заводу і завод не квапився давати йому такий дозвіл. Марвін заплатив. Приклавши до квитанції при відправці коротку записку - "Труси". Через деякий час у нього помер батько (31-Mar-2004), Марвін поїхав його ховати і доки він був у від'їзді, йому відключили світло, воду і опечатали майстерню. Після цього він закрився в майстерні. Практично його ніхто не бачив.

Нарешті, 4 липня 2004 року, Химейер узяв конкретний реванш. За все. (4.jpg

На створення Броньованого бульдозера пішли близько двох місяців, по одних повідомленнях, і близько півтора років, по інших.. Обшив його двенадцатимиллиметровыми сталевими листами, прокладеними сантиметровим шаром цементу. Оснастив телекамерами з виведенням зображення на монітори усередині кабіни. Забезпечив камери системами очищення об'єктивів на випадок засліплення їх пилом і сміттям. Передбачливий Марвін запасся продовольством, водою, боєприпасами і протигазом. (Два "Ругера-223" і один "Ремінгтон-306" з патронами.) За допомогою дистанційного керування опустив на шасі броньовий короб, замкнувши себе усередині. Для того, щоб опустити цю оболонку на кабіну бульдозера, Химейер використовував саморобний підіймальний кран. «Опускаючи її, Химейер розумів, що після цього з машини йому вже не вибратися», заявили поліцейські експерти. І в 14:30 виїхав з гаража.

Виглядало це так: (5.jpg

Марвін заздалегідь склав список цілей. Всіх, кому порахував потрібним помститися.
"Sometimes, як він виразився в записках, reasonable men must do unreasonable things." (6.jpg

Спершу він проїхав через територію заводу, ретельна снеся будівля заводоуправління, виробничі цехи і взагалі все до останнього сарая. (7.jpg

Руїни адміністрації цементного заводу Mountain Park Inc. (8.jpg

Цементний завод Mountain Park Inc.

Потім рушив по містечку. Зняв фасади з будинків членів міської ради. Зніс будівлю банку, який намагався натискувати на нього через дострокове повернення іпотечного кредиту. Зруйнував будівлі газової компанії “Іксел энерджи”, що відмовилася після штрафу заправляти його кухонні газові балони, будівлю мерії, офісу міської ради, пожежної охорони, товарного складу, декілька житлових будівель, що належали мерові міста. До купи зірвав редакцію місцевої газети і прилюдну бібліотеку, Коротше кажучи, зніс все, що мало хоч якесь відношення до місцевих властей, включаючи їх частные будинку. Причому проявив хорошу обізнаність про той, кому що належить.

Стоянка Шеріфа (9.jpg

Муніципальна будівля, що служила залом і бібліотекою (10.jpg

Ліберті Банк (11.jpg

Химейера намагалися зупинити. Сначал місцевий шериф з помічниками. Нагадаю, бульдозер був оснащений сантиметровою рознесеною бронею. Місцева поліція використовувала револьвери-дев'ятки і дробовики. Із зрозумілим результатом. З нульовим. По тривозі підняли місцевий загін SWAT. Потім лісових єгерів. Біля SWATа знайшлися гранати, біля єгерів штурмові рушниці. Якийсь особливо відважний сержант встрибнув з даху на капот бульдозера і спробував скинути светошумовую гранату у вихлопну трубу. Важко сказати, чого він хотів досягти - син суки Химейер, як виявилось, вварил туди грати, так що єдине, чого втратило в результаті бульдозер - це власне труби. Сержант, зрозуміло, теж залишився живий. Слезогонка водія не брала - монітори було видно і в протигазі. (12.jpg

Химейер активно відстрілювався через амбразури, що прорізали в броні. Жодна людина від його вогню не постраждала. Тому що стріляв він істотно вище за голови. Простіше кажучи, в піднебіння. Проте поліцейські наближатися до нього більше не наважувалися. В цілому вважаючи єгерів їх на той час зібралося близько 40 чоловік. Бульдозер прийняв більше 200 попадань зі всього - від службових револьверів до М-16 і граната. Його спробували зупинити здоровенним скрепером. "Komatsu D355A" без особливих зусиль запихнув скрепер задом у фасад магазина і там залишив. Машина набита вибухівкою на дорозі Химейера теж не дала потрібного результату. Єдиним досягненням став пробитий рикошетом радіатор - втім, як показує досвід кар'єрних робіт, такі бульдозери далеко не відразу звертають увагу навіть на повну відмову системи охолоджування.

Все, що змогла у результаті реально зробити поліція – це евакуювати 1,5 тис. жителів і перекрити всі дороги, включаючи федеральне шосе, що веде до Денвера № 40 (перекриття федеральної траси всіх особливо потрясло).

"Війна Химейера" завершилася в 16:23.

До купи Марвін вирішив зірвати дрібнооптовий магазин "Гемблс". Здається, там більше вже просто нічого було зносити, залишалася ще станція по заправці зрідженого газу, але її вибух розніс би половину містечка не розбираючи, де будинок мера, а де - сміттяру. (13.jpg

Бульдозер став, проутюживая руїни універмагу “Гемблс”. У мертвотній тиші, що раптово настала , люто свистіла пара, що виривається з пробитого радіатора , його завалило уламками даху, він застряг і затихнув. (14.jpg

Спочатку поліцейські довго боялися наближатися до бульдозера Химейера, а потім довго проробляли діру в броні, намагаючись дістати зварювальника з його гусеничної фортеці (три пластикові заряди потрібного ефекту не дали). Побоювалися останньої пастки, яку міг влаштувати для них Марвін. Коли броню нарешті пробили автогеном, він був вже півдоби як мертвий. Останній патрон Марвін залишив для себе. Живим даватися в лапи своїх ворогів він не збирався. (15.jpg

Химейер був не з тих, хто задається!

Як влучно виразився губернатор Колорадо, "місто виглядає так, як ніби через нього промайнув торнадо". Місту дійсно була причинна утрата на $5 000 000, заводу — на $2 000 000. При масштабах городишки це означало практично повне руйнування. Завод так і не оправився від нападу і продав територію разом з розвалинами.

Карта Руйнувань (16.gif

Бульдозер деякі розумники хотіли поставити на постамент і зробити пам'яткою, але більшість наполягла на його переплавці. У жителів містечка цей випадок викликає, як неважко здогадатися, виключно змішані емоції. (17.jpg

Потім почалося слідство. З'ясувалося, що “творіння Химейера було настільки надійне, що могло витримати не лише вибух гранат, але і не дуже потужний артилерійський снаряд: воно було суспіль покрите броньованими пластинами, кожна з яких складалася з двох листів напівдюймової (близько 1,3 см) сталі, скріплених між собою цементною подушкою”.

“Славний це був парубок”, – згадують люди, близько знаючі Химейера.
– “Не слід було виводити його з себе”. “Якщо він був ваш друг – то це був кращий друг. Ну а вже якщо ворог – те найнебезпечніший”, говорять товариші Марвіна.


Цей вчинок викликав захоплення у багатьох людей в США і по всьому світу. Марвіна Химейера почали називати «останнім американським героєм». Зараз цей випадок оцінюється як стихійна антиглобалістська акція.

Комментариев нет: